Parkingi przy Lotnisku Rzeszów-Jasionka

Parkingi przy Lotnisku Rzeszów-JasionkaMiędzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka położony jest około 14 km od Rzeszowa we wsi Jasionka. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów jest 8. lotniskiem w kraju. Port może pochwalić się drugim – po Okęciu – najdłuższym w Polsce pasem startowym o długości 3200 metrów. Dysponuje również nowoczesnym terminalem zapewniającym komfortową obsługę podróżnym oraz bezpłatnym i monitorowanym parkingiem.

Jak dojechać na parking przy Lotnisku Rzeszów-Jasionka?

Lotnisko Rzeszów-Jasionka jest położone na północ od Rzeszowa w pobliżu kilku ważnych dróg: autostrady A4, drogi krajowej nr 9 i drogi ekspresowej S19. Dogodne położenie sprawia, że nie znaczna część podróżnych dociera na lotnisko własnym środkiem transportu. Z myślą o nich tuż przy terminalu portu lotniczego przygotowany komfortowe miejsca postojowe.

Również podróżni, którzy chcą dotrzeć na lotnisko środkami komunikacji zbiorowej mogą liczyć na udogodnienia. Pomiędzy Rzeszowem a portem lotniczym jest wytyczona specjalna linia autobusowa. W Rzeszowie przystanki tej linii usytuowane są w pobliżu dworców: kolejowego i autobusowego. Przy Lotnisku Rzeszów-Jasionka przystanek autobusowy znajduje się w odległości około 50m od terminala portu lotniczego.

Parking przy Lotnisku Rzeszów-Jasionka

Dla podróżnych przybywających na parking przy Lotnisku w Rzeszowie własnym środkiem transportu przygotowano 650 miejsc postojowych. Są one podzielone na kilka stref: obok standardowych miejsc parkingowych są jeszcze miejsca postojowe dla samochodów inwalidzkich, dla aut rent a car, miejsca dla busów i taxi , miejsca przeznaczone dla postoju do 1 minuty oraz zatoki awaryjne.

Na parkingu przy Lotnisku Rzeszów-Jesionka za postój nie zapłacimy ani złotówki. Miejsca postojowe są tutaj bezpłatne i monitorowane. Podróżni mogą pozostawić tutaj swoje samochody w komfortowych i w pełni bezpiecznych warunkach. To idealne rozwiązanie dla podróżnych, którzy wybierają się w dalszą podróż.

Dane lotniska

Port Lotniczy Rzeszów – Jasionka Sp. z o.o.
Jasionka 942
36-002 Jasionka

NIP: 5170240616
KRS: 0000296055
REGON: 180288180
Kapitał Zakładowy: 484 642 600 PLN
Infolinia:
+48 17 852 00 81
+48 17 717 86 11